Monthly Archives: June 2018

Finálový závod v Náchodě ukázal, že tým EXPOSPED je nejlepší!

Tags :

Category : Články

V pořadí třetí červnový víkend patřil opět ultramaratonu na horských kolech. Klání hostilo město Náchod, kde se 24 hodin MTB stalo již tradicí za několik posledních let. Stratiplná cesta nás vůbec neodradila a po večerním drobném servise (výměna desek na Martinově Cubu) a ochutnávce místního moku jsme v sobotu ráno v 10:00 odstartovali finálový závod. Bodové zisky z minulých závodů naznačovali, že boj s Radkem Musilem nebude vůbec jednoduchý. Počasí nám přálo, tak se Martin Hovanec ujal v úvodu vedení a po 14 hodinách měl nad Radkem Musilem již 2 kola náskok. Noc však hrála ve prospěch soupeře a Martin Hovanec nakonec dojel až na druhém místě, celkově tedy druhý v Československém seriálu 24 hodin MTB.

V kategorii 40+ bylo sice od začátku tak trochu jasno, ale soupeři se nedali a Martin Palásek bojoval až do poslední hodiny, aby dokázal, že EXPOSPED MTB tým patří na podium a rovnou na ty nejvyšší stupně.

Náročná sezona 24 hodinovek letos sice skončila, ale čekají nás lokální poháry:

Součástí Brněnského poháru je MTB kriteriu, které se jede přímo v centru Brna nebo již tradiční Soběšická mulda. Budeme rádi, když nás na závody přijdete podpořit, odměnou bude úžasná atmosféra a hezká závodní podívaná.


Evropský šampionát WEMBO 24 hours byl bohatý na bláto i na tituly

Tags :

Category : Články

První červnový víkend hostila Belá Nižné Kmence (okres Žilina) Evropský pokár ve 24 hodinovém ultramaratonu MTB. Náš tým na evropském klání nemohl chybět, taková příležitost, kdy mistrovství Evropy pořádá sousední stát, se už nemusí dlouho opakovat.

Závod začal z ostra a v elitní kategorii bylo pěkně horko. Vyhlídky na slunečný závod však záhy přerušil po 3 hodinách závodu vytrvalý déšť. Trať se začala stávat nesjízdnou a po lukách nás hodily blesky. Ředitel závodu tak z důvodu bezpečnosti přerušil veškerou jízdu ve 14: hodin na další 2 hodiny. Závod poté pokračoval. Začal nelítostný boj s blátem, které na trati usychalo se postupně měnilo z mazlavého kakaa na lepivý jíl. Obalená kola a vzhled fatbiku naznačoval, že to nebude vůbec jednoduché a všichi se modlili, aby jim vydržel materiál na kole pohromadě, jenž byl postupně obrušován...

Po 20 hodinách na trati jsme dojeli unavení, znechucení, ale šťastní, protože Martin Palásek vybojoval titul mistra Evropy v kategorii 40+. Ani kategorie elite nedopadla vzhledem k velké konkurenci špatně, v ní se umístil Martin Hovanec na krásném 7. místě.

Kola dostala řádně zabrat, čeká je rozsáhlý servis, aby byla připravena se roztočit na finálovém závodě v Náchodě, kde se rozhodne o vítězi Československého seriálu 24 hodin MTB.

Galerie ze závodu je zde.

Těšíme se na Náchodskou 24 hours MTB.