Evropský šampionát WEMBO 24 hours byl bohatý na bláto i na tituly

Evropský šampionát WEMBO 24 hours byl bohatý na bláto i na tituly

Tags :

Category : Články

První červnový víkend hostila Belá Nižné Kmence (okres Žilina) Evropský pokár ve 24 hodinovém ultramaratonu MTB. Náš tým na evropském klání nemohl chybět, taková příležitost, kdy mistrovství Evropy pořádá sousední stát, se už nemusí dlouho opakovat.

Závod začal z ostra a v elitní kategorii bylo pěkně horko. Vyhlídky na slunečný závod však záhy přerušil po 3 hodinách závodu vytrvalý déšť. Trať se začala stávat nesjízdnou a po lukách nás hodily blesky. Ředitel závodu tak z důvodu bezpečnosti přerušil veškerou jízdu ve 14: hodin na další 2 hodiny. Závod poté pokračoval. Začal nelítostný boj s blátem, které na trati usychalo se postupně měnilo z mazlavého kakaa na lepivý jíl. Obalená kola a vzhled fatbiku naznačoval, že to nebude vůbec jednoduché a všichi se modlili, aby jim vydržel materiál na kole pohromadě, jenž byl postupně obrušován...

Po 20 hodinách na trati jsme dojeli unavení, znechucení, ale šťastní, protože Martin Palásek vybojoval titul mistra Evropy v kategorii 40+. Ani kategorie elite nedopadla vzhledem k velké konkurenci špatně, v ní se umístil Martin Hovanec na krásném 7. místě.

Kola dostala řádně zabrat, čeká je rozsáhlý servis, aby byla připravena se roztočit na finálovém závodě v Náchodě, kde se rozhodne o vítězi Československého seriálu 24 hodin MTB.

Galerie ze závodu je zde.

Těšíme se na Náchodskou 24 hours MTB.