Category Archives: Články

Přípravy na úvodní závod série vrcholí, přijeďte nás podpořit do Náchoda

Tags :

Category : Články

S příchodem jarních měsíců vrcholila týmová příprava na letošní sezónu seriálu 24 hodin MTB. Týmová nervozita stoupá, všichni jsou napnutí jako struny a očekávají, jak dokážeme obhájit všechna naše týmová prvenství, která jsme v sezóně 2018 přivezli domů.

Náchod je letos zařazen jako první závod, kde budou všichni plni sil a elánu. Tradičně byl zařazován jako první závod v Kuchyni na Slovensku. Náchodský profil je v případě sucha velmi příznivý, v deštivém počasí je trať velmi obtížná, tak se necháme překvapit.

Nejtěžší letošní obhajoba nás čeká v Jihlavě, kde budou soupeři netrpělivě vyčkávat na jakokoliv chybičku. Ničeho se nebojíme, zima byla bohatá na kvalitní kilometry a budeme tak moci v plné síle zdobit pódia týmovými barvami i v letošní sezóně.

EXPOSPED MTB Team


Finálový závod v Náchodě ukázal, že tým EXPOSPED je nejlepší!

Tags :

Category : Články

V pořadí třetí červnový víkend patřil opět ultramaratonu na horských kolech. Klání hostilo město Náchod, kde se 24 hodin MTB stalo již tradicí za několik posledních let. Stratiplná cesta nás vůbec neodradila a po večerním drobném servise (výměna desek na Martinově Cubu) a ochutnávce místního moku jsme v sobotu ráno v 10:00 odstartovali finálový závod. Bodové zisky z minulých závodů naznačovali, že boj s Radkem Musilem nebude vůbec jednoduchý. Počasí nám přálo, tak se Martin Hovanec ujal v úvodu vedení a po 14 hodinách měl nad Radkem Musilem již 2 kola náskok. Noc však hrála ve prospěch soupeře a Martin Hovanec nakonec dojel až na druhém místě, celkově tedy druhý v Československém seriálu 24 hodin MTB.

V kategorii 40+ bylo sice od začátku tak trochu jasno, ale soupeři se nedali a Martin Palásek bojoval až do poslední hodiny, aby dokázal, že EXPOSPED MTB tým patří na podium a rovnou na ty nejvyšší stupně.

Náročná sezona 24 hodinovek letos sice skončila, ale čekají nás lokální poháry:

Součástí Brněnského poháru je MTB kriteriu, které se jede přímo v centru Brna nebo již tradiční Soběšická mulda. Budeme rádi, když nás na závody přijdete podpořit, odměnou bude úžasná atmosféra a hezká závodní podívaná.


Evropský šampionát WEMBO 24 hours byl bohatý na bláto i na tituly

Tags :

Category : Články

První červnový víkend hostila Belá Nižné Kmence (okres Žilina) Evropský pokár ve 24 hodinovém ultramaratonu MTB. Náš tým na evropském klání nemohl chybět, taková příležitost, kdy mistrovství Evropy pořádá sousední stát, se už nemusí dlouho opakovat.

Závod začal z ostra a v elitní kategorii bylo pěkně horko. Vyhlídky na slunečný závod však záhy přerušil po 3 hodinách závodu vytrvalý déšť. Trať se začala stávat nesjízdnou a po lukách nás hodily blesky. Ředitel závodu tak z důvodu bezpečnosti přerušil veškerou jízdu ve 14: hodin na další 2 hodiny. Závod poté pokračoval. Začal nelítostný boj s blátem, které na trati usychalo se postupně měnilo z mazlavého kakaa na lepivý jíl. Obalená kola a vzhled fatbiku naznačoval, že to nebude vůbec jednoduché a všichi se modlili, aby jim vydržel materiál na kole pohromadě, jenž byl postupně obrušován...

Po 20 hodinách na trati jsme dojeli unavení, znechucení, ale šťastní, protože Martin Palásek vybojoval titul mistra Evropy v kategorii 40+. Ani kategorie elite nedopadla vzhledem k velké konkurenci špatně, v ní se umístil Martin Hovanec na krásném 7. místě.

Kola dostala řádně zabrat, čeká je rozsáhlý servis, aby byla připravena se roztočit na finálovém závodě v Náchodě, kde se rozhodne o vítězi Československého seriálu 24 hodin MTB.

Galerie ze závodu je zde.

Těšíme se na Náchodskou 24 hours MTB.


Z mistrovství ČR ve 24h MTB jsme neodjeli s prázdnou

Tags :

Category : Články

Jihlava o víkendu 18. - 20. 5. 2018 přivítala více než 250 účastníků ultramaratonského cyklistického klání, na kterém jsme nemohli chybět. Jihlavská 24 MTB byla již 8. ročníkem v pořadí a letos byl závod zařazen do seriálu jako mezinárodní mistrovství České Republiky 24 hodin MTB. Po hojné sklizni pódiových umístění náš tým drží vysoké tempo a domů si dovezl jak 1. místo v kategorii 40 plus, tak i mistrovský titul v kategorii solo open.

Týmová spolupráce byla znát a díky ní Martin Palásek dovezl první místo ve veteránské kategorii s nájezdem 420 km a Martin Hovanec titul mistra republiky a zároven abolutního vítěze v kategorii solo s nájezdem 428 km.

Konkurence byla velká, ale ta největší výzva sezóny se teprve blíží. Za dva týdny nás čeká mistrovství Evropy na Slovensku, kde změříme síly na mezinárodní úrovni.


Pódiová umístění pro EXPOSPED MTB Team

Tags :

Category : Články

V Kuchyni na Slovensku o víkendu odstartovalo klání 24 hodin MTBIKE JAM (ultramaraton horských kol). 24 hodin závodění na trati dlouhé 6,2 km s převýšením 110 m přineslo nejen zisky medailových pozic pro náš tým, ale také absolutní vítězství v závodě.

V kategorii SOLO 24 muži 40-54 získal Martin Palásek 1. místo s celkovým nájezdem 414 km (69 kol). Martin Palásek se také stal absolutním vítězem a v současné době tak vede v tabulkovém úmístění Československého seriálu 24 hodin MTB.

Stříbro jsme vybojovali v obsazenější kategorii SOLO 24 muži OPEN, kde si pro 2. místo dojel Martin Hovanec s celkovým počtem 65 kol a nájezdem 390 km.

Fotogalerie ze závodu je zde.

Těšíme se na další závody a zisky medailí. Příště startujeme v Jihlavě (Jihlavská 24 MTB), budeme rádi, když nás přijdete podpořit a fandit.


Vítejte na našem novém webu www.exposped.cz

Category : Články

Již před časem jsme slibovali, že na doméně exposped.cz najdete na podzim naše zbrusu nové stránky.

Nyní jsme se přesunuli na nový webhosting a také vytvořili zcela nové stránky.

Pokud budete mít jakékoliv připomínky, neváhejte nás kontaktovat.


Brzy spustíme web na vlastní doméně www.exposped.cz

Category : Články

Na podzim tohoto roku plánujeme přesun webových stránek exposped.tk na exposped.cz. Stávající stav webu na exposped.cz je nevyhovující a nahradíme jej novou technologií, která poskytuje lepší možnosti, především zrychlí a zkrášlí web.
Stránky budou stále dostupné i zde na www.exposped.tk.

Čeká na Vás skutečně živý web, kde najdete aktuální novinky z dění v oblasti výstav, přepravy a spedice. Časem spustíme i uživatelskou sekci. Máte se tedy na co těšit.


Přidali jsme sekci kontakty

Category : Články

Přidali jsme do menu sekci kontakty, kde najdete pro rychlý kontakt webový formulář.


Vítejte na našem novém webu!

Category : Články

Spustili jsme pro Vás zbrusu nové webové stránky. Doufáme, že se vám budou líbit a budou pro vás přehledné a užitečné.