Finálový závod v Náchodě ukázal, že tým EXPOSPED je nejlepší!

Finálový závod v Náchodě ukázal, že tým EXPOSPED je nejlepší!

Tags :

Category : Články

V pořadí třetí červnový víkend patřil opět ultramaratonu na horských kolech. Klání hostilo město Náchod, kde se 24 hodin MTB stalo již tradicí za několik posledních let. Stratiplná cesta nás vůbec neodradila a po večerním drobném servise (výměna desek na Martinově Cubu) a ochutnávce místního moku jsme v sobotu ráno v 10:00 odstartovali finálový závod. Bodové zisky z minulých závodů naznačovali, že boj s Radkem Musilem nebude vůbec jednoduchý. Počasí nám přálo, tak se Martin Hovanec ujal v úvodu vedení a po 14 hodinách měl nad Radkem Musilem již 2 kola náskok. Noc však hrála ve prospěch soupeře a Martin Hovanec nakonec dojel až na druhém místě, celkově tedy druhý v Československém seriálu 24 hodin MTB.

V kategorii 40+ bylo sice od začátku tak trochu jasno, ale soupeři se nedali a Martin Palásek bojoval až do poslední hodiny, aby dokázal, že EXPOSPED MTB tým patří na podium a rovnou na ty nejvyšší stupně.

Náročná sezona 24 hodinovek letos sice skončila, ale čekají nás lokální poháry:

Součástí Brněnského poháru je MTB kriteriu, které se jede přímo v centru Brna nebo již tradiční Soběšická mulda. Budeme rádi, když nás na závody přijdete podpořit, odměnou bude úžasná atmosféra a hezká závodní podívaná.